UNIA GALAXY

Forum sojuszy należących w UNII

Ogłoszenie

!Nowe ustalenia od Senrix'a i Harry'ego ;) !
Forum : Sprawy Bieżące ----> I Zlot Założycielski Unii. Dyskusja o tym czym ma być unia.

#16 2010-11-28 20:58:52

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Wszystko spoko, tylko sęk w tym, że mieliśmy omawiać sprawy unii, czyli dobra wszystkich członkowskich sojuszy, a prawda jest taka, że to PIK będzie robił na tym "kasę", bo mając nieważne ilu klientów nie będziecie wydawać wszystkiego na rozbudowę planety, a procent z pożyczek i depozytów będzie rósł i trafiał do Waszych kieszeni. Nie ma w tym pomyśle naszego wspólnego biznesu i dobra, jest za to i tylko i wyłącznie zysk dla sojuszu PIK. Poza tym jest to ewidentna dominacja jednego z sojuszy nad pozostałymi. To żadna unia, gdzie jeden z sojuszy robi biznes na pozostałych. A w unii chyba nie o to chodzi. Osobiście nie zgadzam się na ten pomysł, ponieważ jest to zwyczajny wyzysk. Przypominam, że jesteśmy UNIĄ.

Ostatnio edytowany przez [K B]Dennis (2010-11-28 21:09:47)

Offline

 

#17 2010-11-28 21:24:18

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Jeśli chodzi o depozyt, to powinniśmy zrobić go razem, wszystkimi sojuszami, bez żadnych oprocentowań i innych tego typu rzeczy. Jeden pożądny wystarczy. Łącząc około 60 bądź więcej graczy ze wszystkich członkowskich sojuszy, gdzie tygodniowa składaka wyniosłaby np. 10k metalu 5k kryształu i 1-2k deuteru stworzymy prawdziwy bunkier, może i taki, którego nikt z czasem nie ruszy. Wyobraźcie sobie bunkry członków sojuszu PIK budowanych z oprocentowania bez żadnego wsparcia. Od razu się rozlęcą, jak domki z kart, a jeszcze szybciej zostaną zgrabione. Jest różnica, gdy bunkier tworzy się z oprocentowania, które nie jest pewne i stałe i różnica jest, gdy złączy się 60 graczy z tak niewielką składką. Możemy łącząc siły stworzyć mega planetę. I będzie to UNIJNA PLANETA, a nie jakiegoś konkretnego sojuszu. I właśnie na tym polega UNIA - JEDNOCZMY SIĘ. I raz jeszcze zwracam uwagę na to, że to, co proponuje sojusz PIK, to wyzysk i nie ma w tym naszego wspólnego dobra. ( poza stwierdzeniem powyższego nie mam absolutnie nic do sojuszu PIK, domyślam się również, że nie jest Waszym celem wyzyskiwanie nas, ale ten pomysł dokładnie taki jest i o tym mówi, więc nie posądzam bezpośrednio Was o to, że chcecie źle dla nas )

Ostatnio edytowany przez [K B]Dennis (2010-11-28 23:28:48)

Offline

 

#18 2010-11-28 21:28:29

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Depozyt powinien być bezpłatny, dla wszystkich, bo właśnie po to jesteśmy, żeby stwarzać sobie warunki, a nie zarabiać na sobie.

Ostatnio edytowany przez [K B]Dennis (2010-11-28 22:25:30)

Offline

 

#19 2010-11-30 07:14:49

 [K B]leyto

Administrator

6284866
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 63
Punktów :   

Re: O co chodzi?

bum bum jeśli dalej prowadzicie wojnę z KARI czujemy się zobowiązani do niej przystąpić


Jakie założenie masz?? proste.. Walczyć i wygrywać....

Offline

 

#20 2010-11-30 17:16:55

[PIK]Senrix

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 72
Punktów :   

Re: O co chodzi?

jaki wyzysk?
z racji małego (a raczej nikłego) zainteresowania nie powiedziałem, o tym że, z tego też będziemy finansować wojny i pomoc innym...
poza tym... patrz...
jak jest prowizja i 10 graczy i każdy tyle samo wpłaci i jeśli jeden będzie chciał wypłaty odszkodowania, to z prowizji łatwiej wypłacić, a resztę zainwestować mądrze aby to odbić...
poza tym za prowizje będziemy w innych ładować surowca, czy inwestować.
to nie wyzysk.

poza tym NIE da się zrobić unijnej planety bo i tak ktoś jeden będzie miał kontrolę...
poza tym prowizje są, już każda (nawet darmowa) działalność banku jest ryzykowna...


[PIK] Polish Immortal Knights
"Per aspera ad astra - przez trudy do gwiazd"

Offline

 

#21 2010-11-30 21:39:00

 [K B]leyto

Administrator

6284866
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 63
Punktów :   

Re: O co chodzi?

[PIK]Senrix no bez urazy ale jeśli twój sojusz będzie miał załamek jago z finansuję w tydzień moje konto będzie pewnie wstanie odbudować flotę twojego całego sojuszu [(może 2 tyg) jednak z czasem to już ulegnie zmianie pewnie, gdyż nie będę w stanie z finansować wszystkich potrzeb jak to wiadomo; rozwój itp ;p]... i bez banku Ja jak i twoi sojusznicy nie poniesiemy kary, gdyż będę silnym graczem, który pomaga słabszemu (a to jest uwzględnione w regulaminie ;p). Bum bum potwierdzi że mało kiedy nie mógł na nas liczyć...


Jakie założenie masz?? proste.. Walczyć i wygrywać....

Offline

 

#22 2010-12-02 17:52:16

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Ok Senrix, ale jaka to różnica, czy to Ty, i na przykład Twój zastępca będziecie mieć planety z bankiem, czy ktoś inny jeden będzie miał coś takiego w postaci wspólnej planety. Depozyt, który ja proponuję jest i tak lepszy, bo można by z niego zrobić prawdziwą twierdzę, ja bym np. mógł kilka razy więcej, wrzucić tygodniowej składki, niż ta, którą napisałem powyżej ( ona była przykładowa ), a może i jeszcze coś. Poza tym taka planeta byłaby UNIJNA, dla każdego, bez prowizji i innych a nie jakiegoś konkretnego sojuszu. Istnieje też ryzyko, że się pozadłużamy, a planeta, którą ja proponuję nie ma żadnego ryzyka. I napisałem, że nie oskarżam Was o działanie na szkodę nas wszystkich, tylko, że ten pomysł taki po prostu jest i nie jest on dla nas dobry. W dodatku taką planetę-bunkier znacznie szybciej i sprawniej zbudujemy ze stałej składki, regularnej, niż z prowizji, które nie będą stałe, a na rozwój banku będziesz potrzebować bardzo dużo czasu, by mieć takie obroty, że każdemu coś pożyczysz, a z kolei od tego zależy ile bank na tym zarobi. W dodatku nie tyle, że Twoje prowizje są złe, ale zazwyczaj wynoszą 10%, gdzie składki, które ja zaproponowałem to mniejsza ilość surowców niż tyle ile u Ciebie trzeba zapłacić za usługę. Na dłuższą metę można stracić więcej niż przy składkach. Odnośnie depozytu. Tu masz prawie od razu zbudowany. Można by tam też składować np. deuter na potrzeby wojenne, np. na początek 5k tygodniowa od każdego, albo według wydobycia. Nie potrzeba nam więcej niż depozyt i deuter na wojnę. Można by też 1% całej, tygodniowej składki odkładać i przeznaczyć na coś w rodzaju pomocy dla graczy, którzy odnieśli największe straty, gdy zostali zaatakowani. I rozumiem, że chcesz dobrze dla nas, doceniam starania, ale to nie jest dobry pomysł ( nie że Tobie czegoś brakuje ), po prostu nie pasuje.

Ostatnio edytowany przez [K B]Dennis (2010-12-02 18:06:13)

Offline

 

#23 2010-12-02 18:58:14

[PIK]Senrix

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 72
Punktów :   

Re: O co chodzi?

ale wytłumacz mi jak chcesz unijną skoro i tak będzie z nazwy
ale chyba nie uważasz że, np. opcja "Obligacje Skarbowe" są badziewne ?
to bezpieczna lokata która daje 10% od zainwestowanego kapitału - jest to wykonalne, bo musi tylko ktoś inwestować.
Bo ja inwestuję w to co potrzebuję, a potem oddaję to z 10% więcej wtedy, kiedy będę stanie (powinno być w przeciągu miecha)

a depozyty czy inne usługi z biegiem czasu będą coraz bardziej sensowne, oczywiście ja chcę mieć komerchę z której coś można wyciągnąć,
ty chcesz free... ale jak chcesz, załóż swój bank i zaczniemy sobie pożyczać surki

Na forum OG się z tym nie zareklamuję bo:
1. Admin zawsze chętnie mnie prześwietli
2. Gracze zawsze chętnie rozbiją bank...
3. coś tam się da dorzucić...


[PIK] Polish Immortal Knights
"Per aspera ad astra - przez trudy do gwiazd"

Offline

 

#24 2010-12-02 19:51:03

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Ja właśnie nie chce pożyczać, tylko zrobić depozyt dla każdego i coś w rodzaju tak jakby pomocy tym, którzy zostali najmocniej zniszczeni po ataku, oraz magazyn na deuter na czas wojny, w dodatku zobacz, Ty zawsze mówisz Twój, mój itd., a ja mówię nasz, dla wszystkich, unijny, w dodatku stabilny, skuteczniejszy, jeden konkretny. I to nie jest tak, że ja bym go miał, wybrałoby się jednego gracza, takiego, który chce albo najbardziej odpowiedzialnego i poświęciłby jedną planetę, a my byśmy mu za to np. sfinansowali rozwój astrofizyki na większy poziom, żeby nie stracił na ilości planet. Obligacje są spoko, ale ogólnie całość banku jest trochę nie duchowa, a do stworzenia unii, jedności potrzeba pierwiastka duchowego, czegoś, co będzie wspólne, co będzie mówić "MY", a nie "Bank Senrix'a", czy "Bank sojuszu PIK", poza tym jest mało prawdopodobne, że zbudujesz konkretną planetę, a jeśli nawet, to zajmie Ci to więcej niż bardzo dużo czasu. Powiedz mi jeszcze, co masz zamiar zrobić z surowcami z coraz to bardziej rozwijanych kopalni na planetach, bo to będzie wyglądało tak, że będziesz rozbudowywał planetę z zysków z kopalni i z procentu, z pożyczek, ubezpieczeń itd. i może tego nie wiesz, ale jeśli by Ci wypaliło, będziesz miał majątek, między innymi z oprocentowań, co wtedy zrobisz z tymi wszystkimi surowcami, które zarobisz między innymi na innych graczach, bo Twój dochód znacznie przekroczy zapotrzebowanie na Twoje usługi ? Zapewne trafi to do Ciebie. Nie chce, żebyś nie miał zysku, ale nie tą drogą.

Ostatnio edytowany przez [K B]Dennis (2010-12-02 20:11:09)

Offline

 

#25 2010-12-02 20:51:37

[PIK]Senrix

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 72
Punktów :   

Re: O co chodzi?

znaczy się wiesz...
nawet gdybym się dorobił to nie inwestowałbym tylko w planetę-skarbiec, w miarę możliwości innych bym finansował.
A taka pełną parą praca banku jest trudna, musi być dobry FS, i planety-skarbce były by nie tylko u mnie, bo myślałem innych graczy w to wciągnąć...
  Ale to głównie pomysł jest, który jednak chciałbym jakoś wdrożyć, żeby był system że, niewielkim ogólnym wysiłkiem dałoby się potem wspomagać innych...
Nie mam zamiaru nikogo wykorzystywać ani nic... nazwa jest dla picu...
zawsze możesz mi pomóc w tym wszystkim...


[PIK] Polish Immortal Knights
"Per aspera ad astra - przez trudy do gwiazd"

Offline

 

#26 2010-12-05 15:54:18

 [K B]Dennis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 20
Punktów :   

Re: O co chodzi?

Zrobisz jak chcesz Senrix, jeśli już, to zawsze możesz liczyć na wsparcie Mimo wszystko jednak postaram się opracować i wkleić tu, może gdzieś indziej swój projekt bunkru i jego zasady działania ( do końca tego roku ). Zobaczymy, czy ktoś się zainteresuje.  Pozdro

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutofaans.pun.pl www.t2.pun.pl www.wolateam.pun.pl www.fantasypremiership.pun.pl www.dgrayman.pun.pl